Show TV ekranlarında heyecanla beklenen "Sandık Kokusu" dizisi, mahkeme kararıyla yasaklanabilir. Ünlü yönetmen Cemal Şan, dizinin aynı isimle 15 yıl önce hazırladığı bir projeden alındığını iddia etti.

CEMAL ŞAN'DAN ŞOK İDDİA: "AYNI İSİMLE 15 YIL ÖNCE YAZILMIŞ BİR DİZİDEN ALINMIŞ!"

Show TV'de dün akşam ilk bölümüyle ekrana gelen "Sandık Kokusu" dizisi, iddialı bir giriş yaparken, ünlü yönetmen Cemal Şan'dan şok bir iddia geldi. Şan, attığı tweet'te, "Yaklaşık on beş yıl önce bir filmden ilham alarak İlker Barış ve ekibine ben yazdırmıştım. Sandık Kokusu adı da özgündür ama ne hikmetse dizi aynı isimle çekiliyor, ne benim ne de senaristin haberi yok. Büyük cesaret valla. Hadi ben alıştım, senariste yazık değil mi?" ifadelerini kullandı.

İLKER BARIS'A DESTEK ÇAĞRISI: "BU OLACAK İŞ DEĞİL!"

Cemal Şan, 15 yıl önce aynı isimle hazırlanan projenin, Avşar Film’in patronu Şükrü Avşar tarafından Kanal D'ye sunulduğunu ancak çeşitli sebeplerle çekilemediğini belirtti.

Dengeler değişiyor. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine yeni bir oyuncu daha geliyor Dengeler değişiyor. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine yeni bir oyuncu daha geliyor

Şan, İlker Barış'ın diziyi yazdığı dönemde Melis Civelek’in de Kanal D'nin yöneticisi olduğunu vurgulayarak, "İlker Barış dava açarsa ben de destek veririm. Bu olacak iş değil" şeklinde açıklamada bulundu.

cemal-san-tweet

DİZİ YASAKLANABİLİR İDDİASI: HUKUKÇULAR UYARIYOR!

Hukukçular, dizinin mahkeme kararıyla yasaklanabileceği yönünde görüş belirtirken, henüz Show TV yönetiminden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Olayın yargıya taşınıp taşınmayacağı ise senarist İlker Barış'ın kararına bağlı.

Editör: İsa Aslantaş