Ressam Ayşe Arkün, 6 Ekim 2023 tarihinde SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı "Hayatın Renkleri" temalı kişisel resim sergisini sergilemeye devam ediyor. Bu etkileyici sergi, kadının gücünü anlatan soyut figüratif eserlerle dolu.

“Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Tiyatroseverleri Eğlendirmeye Geliyor “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Tiyatroseverleri Eğlendirmeye Geliyor

Ayşe Arkün'ün 25. kişisel sergisi, akrilik boya tekniğiyle oluşturduğu 30 eserden oluşuyor. Serginin açılışında Gaziantepli sanatseverlerden büyük ilgi gören sanatçı, eserlerini bu coşkulu kente getirebildiği için SANKO Ailesine teşekkür etti.

"Hayatın Renkleri" adlı kişisel resim sergisi, SANKO Park AVM'nin üçüncü katında bulunan SANKO Sanat Galerisi'nde 27 Ekim 2023 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu fırsatı kaçırmayın!

RESSAM AYŞE ARKÜN

AYŞE ARKÜN: SANATIN YETENEKLİ İSMİ

Ayşe Arkün, 1958 yılında Ankara'da doğmuş olup ilköğretim ve lise eğitimini aynı kentte tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun olan Arkün, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Yönetim Kurulu'nda görev almıştır.

Sanatçı, birçok önemli sanat kuruluşunun üyesi olarak tanınmaktadır. Bunlar arasında Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Ankara Kadın Ressamlar Derneği, Kadın-Sanat-Akdeniz (FAM) Türkiye Grubu ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği bulunmaktadır.

Aynı zamanda Ankara Gazeteciler Cemiyeti bünyesindeki Medya Sanat Galerisi'nin sahibi olan Ayşe Arkün, ulusal ve uluslararası arenada 24 kişisel sergi açmış ve birçok karma sergi ve çalıştaya katılmıştır.

Sanatının tanıtımı için Almanya ve Amerika'da beş, Ankara, Antalya, Aydın, Çanakkale ve İstanbul'da 19 olmak üzere toplam 24 kişisel sergi açmış, çok sayıda ulusal ve uluslararası karma sergi ve çalıştay ile Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı, İstanbul Sanat Fuarı, İstanbul Art Show, New York ArtExpo gibi fuarlara katılmıştır. Ayşe Arkün, sanat dünyasında önemli bir iz bırakan yetenekli bir ressamdır.

Editör: İsa Aslantaş