İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor ile oynanan maçta takımını sahadan çekmesinin ardından, başkan yardımcısı Bayram Saral ile birlikte basın toplantısı düzenledi. İşte detaylar:

"FEDERASYON GÖREVDEN ALINIR"

Başkan Sarıalioğlu, Trabzonspor karşısında takımını sahadan çektiği için pişman olmadığını belirterek, "Futbol Federasyonu istifa etmez. TFF görevden alınır. İstifa edecek bir yetkisi yok" dedi.

BAYRAM SARAL: HAKEM HATALARI CİDDİ PUAN KAYIPLARINA NEDEN OLDU

Başkan Yardımcısı Bayram Saral, hakem hatalarının kulüplerini ciddi puan kayıplarına uğrattığını belirterek, daha önce yaşanan hataları detaylı bir şekilde sıraladı ve TFF'ye tepki gösterdi.

BEDAVA Selçuk Sports Fenerbahçe Kasımpaşa Maçı Canlı İzle! Taraftarium24, Justin TV FB Kasımpaşa Maçı Canlı İzle BEDAVA Selçuk Sports Fenerbahçe Kasımpaşa Maçı Canlı İzle! Taraftarium24, Justin TV FB Kasımpaşa Maçı Canlı İzle

"TÜRK FUTBOLU GERGİN ORTAMDA"

Saral, Türk futbolunun gergin ve huzursuz bir ortamda olduğunu ifade ederek, bu durumun nasıl oluştuğunu anlamak için yaşanan süreci detaylı bir şekilde kamuoyuyla paylaştı.

"TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ İLE GÖRÜŞME YAPTIK"

Başkan Sarıalioğlu, federasyon ile görüştüklerini ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yaptıkları görüşmeyi aktararak, "Federasyon başkanımızın yüzüne söylemediğim için hiçbir şeyi arkasından söylemedim. Randevu verdiler. İstediğiniz zaman gelebilirsiniz dediler" dedi.

"HER TAKIM İÇİN ADALET OLMALI"

Sarıalioğlu, her takım için adalet olması gerektiğini vurgulayarak, "Dünkü maçın yarısında sahadan çektiğimiz için konuşuyoruz. Sonucu ne olursa olsun hiç önemli değil" şeklinde konuştu.

"TFF İSTİFA ETMEZ, GÖREVDEN ALINIR"

Başkan, "Türkiye Futbol Federasyonu'ndan istifa bekliyor musunuz?" şeklindeki soruya, "Futbol Federasyonu istifa etmez. TFF görevden alınır. İstifa edecek bir yetkisi yok" cevabını verdi.

"DOĞRU YAPTIĞIMA İNANIYORUM"

Sarıalioğlu, yaşanan olayların tesadüf olduğunu belirterek, "Bu maça rastladı. Yani bir VAR 5 dakikada karar veremiyorsa 73'üncü dakikada maçtan çekiyorsak bunun sorumlusu hakemler ve TFF. Bunlar biz değiliz" dedi ve doğru yaptığına inandığını vurguladı.

"SPORCULARIMA ÖZÜR DİLEMEM GEREKEN TEK KİŞİM"

Sarıalioğlu, sporcularının karşılaşmaya devam etme isteğine atıfta bulunarak, "Sporcular haklı. Benim burada tek özür dilemem gereken birisi varsa sporcularım ve teknik ekibimdir. Bu maçta galip gelirseler prim hakları vardı. Ben onları bu maçta galip gelmiş gibi primlerini vereceğim" açıklamasını yaptı.