Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'ın kentsel tasarım proje alanı içerisinde bulunan Şazibey Halk Pazarı'nda faaliyet gösteren esnaflar için Gayberli Mahallesi'nde modern iş yerleri inşa ediyor.

YENİ İŞ VE KONUT ALANLARI İNŞA EDİLİYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde yürütülen yeni Kahramanmaraş vizyonu kapsamında, kalıcı konut ve iş yerleri inşası hızla devam ederken, özellikle Şazibey Halk Pazarı esnafının ihtiyaçlarına yönelik adımlar atılıyor.

Balık Pazarı (3)

ONİKİŞUBAT İLÇESİ GAYBERLİ MAHALLESİ'NDE 31 YENİ İŞ YERİ İNŞA EDİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, Onikişubat ilçesi Gayberli Mahallesi'nde, Halk Pazarı esnafının ticaretlerini sürdürebilmeleri için toplamda 31 adet yeni iş yeri inşa ediliyor.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI KASKİ EKİPLERİ TARAFINDAN HIZLA SÜRÜYOR

Yeni iş yerlerinin inşası sürerken, aynı zamanda Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) ekipleri tarafından alanda alt yapı imalatları gerçekleştiriliyor. Alt ve üstyapı çalışmalarının kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor.

Balık Pazarı (7)

ŞAZİBEY HALK PAZARI ESNAFI, YENİ İŞ YERLERİNDE TİCARİ FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK

Tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından, Şazibey Halk Pazarı esnafı, her biri 30 metrekarelik modern iş yerlerinde ticari faaliyetlerine devam edecek. Yeni iş yerleri, esnaflara daha ferah ve çağdaş bir iş ortamı sunarak, bölgenin ticaret hayatına olumlu bir katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi'nin bu projesi, kent ekonomisine ve esnafların iş yapma koşullarına olumlu bir ivme kazandırmayı hedefliyor.