Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdarolu'nu destekleyen DEM Partisi, yerel seçimlere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarma hazırlıklarına başladı.

Erdoğan, Hafize Gaye Erkan'a Yeni Görev Vaadi Verdi: Bomba İddia! Erdoğan, Hafize Gaye Erkan'a Yeni Görev Vaadi Verdi: Bomba İddia!

Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ve DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli'nin adı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçmekteydi.

dem-chp

Cezaevindeki Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın, DEM Parti için İBB adaylığı için resmi başvuruda bulunduğu açıklandı.

basak-demirtas-aday

İMAMOĞLU'NDAN YANIT: "DEM PARTİSİNİN KARARI"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın DEM Parti’den İBB adaylığına ilişkin soruya, "Bir başka partinin aday çıkartıp çıkartmayacağıyla ilgili bir adayın yorum yapması zaten doğru bir şey değil. Dolayısıyla bu konu, DEM Parti’nin karar vereceği bir konu." şeklinde yanıt verdi.

imamoglu

ÖZEL'DEN MESAFE: "DEM İLE ORTAKLIK YOK"

Öte yandan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti ile yakın ilişkilerinin olmadığını belirterek, diğer partilerle olan mesafelerinin DEM Parti ile aynı olduğunu ifade etti.

Özel "DEM, DEM, DEM diyorlar; her siyasi partiyle ne kadar ilişkimiz varsa DEM'le de o kadar ilişkimiz var" diyerek DEM Parti ile ortaklık ifadelerine tepki gösterip, partisinin DEM Parti ile benzer bir ilişki içinde olmadığını vurguladı.

ozgur-ozel-demirtas-adaylik