Kahramanmaraş, 6 Şubat depremlerinin ardından bu kez şiddetli rüzgar ve fırtına ile sarsıldı. Yurt genelinde etkili olan doğal afet, Kahramanmaraş'ı da etkisi altına alarak önemli hasarlara yol açtı.

DEV AĞAÇ OTOMOBİLLERE ZARAR VERDİ

Onikişubat ilçesi Mağralı Mahallesi'nde gece geç saatlerde artan şiddetli rüzgar, bir çınar ağacını kökünden söktü. Devrilen ağaç, çevredeki otomobillerde maddi hasara neden oldu. Olay yerine sevk edilen ekipler, devrilen ağacı parçalara ayırarak temizlik çalışmalarına başladı.

siddetli-ruzgar-agaclari-kokunden-soktu-catilari-ucurdu

"ÇÜRÜK AĞAÇ ŞİDDETLİ RÜZGARA DAYANAMADI"

Bölgede bulunan Eshabil Onka, yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı: "Çay ocağında oturuyordum, ağaç şiddetli rüzgarın etkisiyle araçların üzerine devrildi. Bu ağaç zaten 3-4 yıldır çürüktü."

Kahramanmaraş'ta nefessiz kalan genci suni teneffüsle hayata döndürdü Kahramanmaraş'ta nefessiz kalan genci suni teneffüsle hayata döndürdü

ÇATI UÇTU, ARAÇLAR HASAR GÖRDÜ

Dulkadiroğlu ilçesi Ekmekçi Mahallesi'nde ise şiddetli rüzgarın etkisiyle ağır hasarlı bir ikametin çatısı uçtu. Uçan çatı, park halindeki araç ve otomobillerde hasara yol açtı.

VALİLİKTEN UYARI

Kahramanmaraş Valiliği, bölgede etkili olması beklenen rüzgar ve fırtınaya karşı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugün yüksek kesimleri başta olmak üzere Kahramanmaraş çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer 70 km/saat) beklenmektedir. Ulaşımda aksamalar başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Bölgede yaşanan bu doğal afet sonrasında yetkililer, vatandaşları olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Editör: İsa Aslantaş