Eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş'in cinayetiyle ilgili soruşturmada son derece önemli iki gelişme yaşandı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, cinayet sonrası tetikçiyi Ankara dışına çıkardığı öne sürülen Tolgahan Demirbaş'ı zaman zaman kullandığı eve aldığı ve polis baskını sırasında yanında olduğu ortaya çıkan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, soruşturmanın "şüphelileri" arasına girdi.

Ankara Başsavcılığı, Kılavuz'u "şüpheli" sıfatıyla soruşturmaya dahil etti.

Kılavuz'un ismi 14 Mayıs seçimlerinden yaklaşık 1 ay önce, "cinayete yardım" suçlamasıyla dosyaya kaydedilirken, o tarihte milletvekili olması nedeniyle dosyası ana dosyadan ayrılarak Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu'na gönderildi.

Dokunulmazlığının kalkması nedeniyle Kılavuz hakkındaki dosyanın, ana dosyaya yeniden eklenmesi bekleniyor.

CİNAYETİN ARDINDAKİ GELİŞMELER

Sinan Ateş, 30 Aralık Cuma günü Ankara'nın en merkezi yerlerinden Çukurambar'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Korkunç Çarpışma: Yunan Botunun Balıkçıya Saldırısı ve Sonrası Korkunç Çarpışma: Yunan Botunun Balıkçıya Saldırısı ve Sonrası

Soruşturma aşamasında Ateş'i öldüren tetikçi Eray Özyağcı'yı Ankara dışına çıkardığı öne sürülen eski Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş, eski MHP Mersin Milletvekili Kılavuz'un zaman zaman kullandığı bir evde gözaltına alındığı, bu sırada evde olan Kılavuz ile polisler arasında kriz yaşandığı ortaya çıkmıştı.

Üçüncü kez gözaltına alınması sonrasında Demirbaş tutuklanırken, Kılavuz hakkında işlem yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu.

Bu arada MHP de Kılavuz'u 14 Mayıs seçimlerinde Mersin 4. sıradan aday göstermiş, Kılavuz'un seçilemeyecek sıraya konulması ise dikkati çekmişti. Kılavuz, seçim sonucunda TBMM'ye girememişti.

(Kaynak: T24)

Editör: Haber Merkezi