BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Tv100'de yayınlanan "Az Önce Konuştum" programına katılarak soruları yanıtladı. Programın sunucusu Candaş Tolga Işık'ın, Bayraktar'a siyasete girecek mi sorusu üzerine verdiği yanıt dikkat çekti. İşte Bayraktar'ın programdaki açıklamalarından satır başları:

SİYASETE GİRİŞ KONUSU

Selçuk Bayraktar, "Sayın Cumhurbaşkanı siyaseti bıraktıktan sonra Selçuk Bayraktar'ın onun yerini alacak sözü çok konuşuluyor. Mücadele bunu gerektirirse, bundan çekinmem" diyerek siyasete giriş ihtimalini açıkça dile getirdi.

MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ

Bayraktar, mücadele kavramını açıklarken, "Biz, toplumla birlikte Milli Teknoloji Hamlesi idealini gerçekleştirmek için mücadele veriyoruz. Onbinlerce gönüllümüz, hatta milyonlarca gençle birlikte bir duygu paylaşımı yaşıyoruz. Azami gayretle dünyanın en iyisini ülkenin müreffeh ve bağımsız kılması için çalışabiliriz" dedi.

MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ VE SİYASET

Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi'ni siyasi bir söylem olarak tanımlayarak, "Bunları dışarıdan alalım" düşüncesine karşı çıktı ve bağımsızlığın yüksek teknoloji ile sağlanabileceğini vurguladı. Ancak bu konuda bazı kişilerin rahatsız olduğunu belirtti.

DUYGU PAYLAŞIMI VE MÜCADELE

Bayraktar, Türk havacılık tarihinden örnekler vererek, bürokrasi ve toplumsal tutumların neden olumsuz etkilendiğini anlattı. "Bu duyguyla mücadele edeceğiz" diyen Bayraktar, Türk havacılığının kahramanlarının saygı görmesi gerektiğini vurguladı.

MÜCADELENİN KARARLILIĞI

Son olarak Bayraktar, gönüllere girdiyse siyasete girmesine gerek olmadığını belirtti. Milli projelerin önüne engel koymaya çalışanların karşısında mücadelenin her türlüsünü yapacaklarını ifade etti.

Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklama Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklama

Selçuk Bayraktar'ın bu açıklamaları, Türk havacılığının ve teknolojisinin millileştirilmesi konusundaki kararlılığını ve siyasete giriş ihtimalini gündeme taşıdı. Bu konunun yakından takip edilmesi bekleniyor.

Kaynak: Kanal 46