Ünal, Gül'ü ve Davutoğlu'nu kınadı!

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3 belediyeye kayyum atanmasını eleştirmesine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sert dille kınadı.

Ünal, Gül'ü ve Davutoğlu'nu kınadı!

Türkiye denizlerinde ve doğusundaki hâkimiyet mücadelesi verdiği bir dönem içerisinde, içerideki işbirlikçileri de tek tek avlamaya devam ediyor. Bir yandan FETÖ diğer yandan tüm örgütlerle mücadelesini sürdüren Türkiye, önceki gün PKK ile bağlantıları bulanan 3 Büyükşehir Belediye Başkanını görevden alarak, kararlı duruşunu bir kere daha gösterdi. Bu kararlı duruşa gölge düşürmek için önemli görevlerde yer alan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı yorumları ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sert dille kınadı.

Ünal paylaşımında, "Türkiye'nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi görmezden gelmek, Suriye'nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz'de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi... Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı" dedi. Mahir Ünal, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı: "Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Gezi olayları esnasında 'demokrasi sandıktan ibaret değildir' diyen Sayın Gül, şimdi 'seçimle gelen seçimle gider' demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur! Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir. Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse, o ülkenin hukuku olmaktan çıkar. Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun PKK'nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63