Bursa Şehir Hastanesi'nde skandal bir olay ortaya çıktı! Ameliyathane malzemeleri kullanılmış gibi gösterilerek para karşılığında satıldı. 4 kişi gözaltına alındı, 20 milyon TL değerinde tıbbi malzeme ele geçirildi.

İhbar üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, teknik ve fiziki takip sonucunda şüphelileri belirledi. 6 Mayıs'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda hastane çalışanları D.B. (43), A.H.A. (40) ve C.G. (38) ile tıbbi malzemeleri satın alıp satan C.I. (38) gözaltına alındı.

Basliksiz 1 W2Vo

Depoda 20 Milyon TL Değerinde Malzeme Ele Geçirildi

Senin gibi anne olmaz olsun! TikTok yayınında kızına bakın neler dedi... Senin gibi anne olmaz olsun! TikTok yayınında kızına bakın neler dedi...

Şüphelilerin depo olarak kullandığı iş yerinde yapılan aramalarda Bursa Şehir Hastanesi'ne ait olduğu tespit edilen 20 milyon TL değerinde tıbbi malzeme ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden hastane çalışanları D.B. ve A.H.A. ile C.I. "zimmet ve nitelikli dolandırıcılık" suçundan tutuklanırken, C.G. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma Sürüyor

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirilirken, bu skandalın kamuoyunda büyük yankı uyandırması bekleniyor.