Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Tahminlere göre, sıcaklıklar ortalama 5 ila 10 derece arasında artacak.

YAĞIŞ DURUMU BÖLGE BÖLGE

Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri ve Doğu Akdeniz Bölgesi'nde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, Ordu, Giresun, Rize, Osmaniye, Artvin ve Doğu Akdeniz'in Torosları ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülüyor.

Kahramanmaraşlılar DİKKAT! O ilçe için alarm verildi: Saat 099.00’da başlayacak 15.00’e kadar sürecek Kahramanmaraşlılar DİKKAT! O ilçe için alarm verildi: Saat 099.00’da başlayacak 15.00’e kadar sürecek

BÖLGESEL ÖNGÖRÜ

Bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacakken, Adana'nın kuzey kesimleri, Mersin'in yüksek bölgeleri, Osmaniye'nin kuzey ve doğusu ile Hatay'ın kuzey kıyılarında yerel sağanak yağışlar bekleniyor.

HAVA DURUMU VE RÜZGAR

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esen rüzgarlar, kuzey kesimlerde kuzeybatı yönlerden esecek.

Editör: İsa Aslantaş