Ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Fenerbahçe'ye karşı tutumunu canlı yayında dile getirdi. Çakar, Büyükekşi'nin Fenerbahçe lehine yaşanan hakem hatalarında "küplere bindiğini" öne sürdü.

AHMET ÇAKAR'IN AÇIKLAMALARI

Ahmet Çakar, programda yaptığı açıklamalarda şu iddialarda bulundu: "Lale Orta MHK'sindeki bir üye benimle yemek yemek istedi. Kabul ettim. Şunu dedi: TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe lehine hakem hatası olunca küplere biniyor. Maçı da söylüyorum. Geçen sene Başakşehir 1-2 Fenerbahçe." Çakar, ayrıca şunları ekledi: "Galatasaray lehine hata yapıldığında 'hakem ne güzel yönetti gördünüz mü' diyormuş. Diğer takımlar lehine hata yapıldığında ise küplere biniyormuş herkese bağırıyormuş. TFF içinden biriyle bizzat yediğim yemekte anlattı bunları. Yüreği varsa Büyükekşi bana dava açar. Yemek yediğim restorana saate bana söyleyen kişiye kadar açıklarım."

Fenerbahçe, En-Nesyri transferini açıkladı Fenerbahçe, En-Nesyri transferini açıkladı

SONUÇ VE GELİŞMELER NE OLACAK?

Ahmet Çakar'ın bu çarpıcı iddiaları spor camiasında büyük yankı uyandırdı. Mehmet Büyükekşi'nin ve TFF yönetiminin nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor. Bu iddiaların ardından, futbolseverler ve spor medyası, gelişmeleri yakından takip edecektir.

Editör: İsa Aslantaş