ŞOK: Milli Takım'da şike iddiaları!

ŞOK: Milli Takım'da şike iddiaları!

Euro 96 elemeleri için Macaristan ile yapılan maçta Türkiye Futbol Federasyonu'nun Macar kaleci Zsolt Petry ile 25 bin dolara anlaştığı TBMM Şike Komisyonu tutanaklarında yer aldı.

TBMM'nin kurduğu şike komisyonuna 2005 yılında açıklamalarda bulunan G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav kendi takımının oyuncusunun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından satın alındığını söyledi.

Cavcav, 1995-96 yılında G.Birliği forması giyen Macar file bekçisi Zsolt Petry'nin İstanbul'daki Türkiye-Macaristan 1996 Avrupa Şampiyonası elemeleri maçı öncesinde 25 bin dolar karşılığında satın alındığı TBMM'nin belgelerinde yer aldı.

Vatan gazetesinden Lütfü Özel'in haberinde tutanaktaki şu konuşmalara yer verildi;

İlhan Cavcav: Hiçbir kulüp yöneticisi, futbolcusuna 'Gel kardeşim sen bu maç ver' demez. Adam almış, böyle şerefsiz her cemiyette var. Adam kaleci. Bakın, bir şey söyleyeyim size, bunu Milli Takım yaptı. Bizde kaleci Petry vardı; ama Allah aşkına, bunları, sakın, basına, masına... Kimse yok değil mi?

Komisyon Başkanı Haluk İpek (AKP Ankara): Basın yok.

Selami Uzun (AKP Sivas): Kayda geçiyor ama bunlar.

İlhan Cavcav: Yav geçsin. Petry diye kaleci vardı bizde. Macar Milli Takımı'yla İstanbul'da oynuyoruz, Türkiye 3, Macaristan 0. (Maç 2-0 bitmişti) 25 bin dolar vermişler Petry'ye Federasyondan, el altından vermişler.

Murat Yılmazer (AKP Kırıkkale): Bizimkiler veriyor?

İlhan Cavcav: Bizimkiler veriyor. Bunu öğrendim, hemen o sene Petry'yi, mukavelesi de olduğu halde gönderdim ama ilk defa burada size söylüyorum.

Ahmet Çağlayan (AKP Uşak): Ben soracaktım başkan Petry'yi ne yaptın diye? O F.Bahçe'yi kupa şampiyonluğundan etti bir sene değil mi? Çok güzel bir oyuncuydu.

İlhan Cavcav: Tabii, tabii. Ama, işte, maalesef, milli maç bunlar. Efendim, yabancı oyuncu... Ülkenin insanları, orada... Yani, her cemiyette, takdir edersiniz...

Selami Uzun (AKP Sivas): Kendi ülkesini satmış.

İlhan Cavcav: Kendi ülkesini satmış, tabii canım.

Ahmet Çağlayan (AKP Uşak): Kayseri'de oynanan maçta geçilmez bir adamdı, hep öyle hatırlıyorduk.

Fatih Terim yönetiminde Euro 96 elemelerinde maçlara çıkan A Milliler, İnönü Stadı'ndaki Macaristan karşılaşması öncesinde 10 puanla 2. sırada yer alıyordu. 7 puanlı İsveç'le birlikte 2.'lik mücadelesi veren Ay-yıldızlılar, Macaristan'ı Hakan Şükür'ün 2 golüyle yenerek tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazanmıştı. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2010, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER