Yaz Spor Okulları Açıldı

Yaz Spor Okulları Açıldı

Çocukların kullanacağı malzemeler ve ulaşım dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları, yaklaşık 4 bin öğrencinin katılımı ile yoğun ilgi gördü.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin sağlıklı ve sporcu nesiller yetiştirilerek, çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla her yıl organize ettiği "Yaz Spor Okulları"  yaklaşık 4 bin öğrencinin katılımıyla başladı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Tesisleri’nde gerçekleştirilen açılış törenlerine AK parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile diğer protokol mensupları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, öğrenciler veliler ve basın mensupları katıldı.


Açılışı konuşmaları bölümünde kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Mehmet Nuri Dilipak ise yaptığı selamlama konuşmasında çocukların spora yönelmelerinin geleceğimiz açısından da önem arz ettiğini söyledi.


Açılış konuşmalarının ardından Başkan Erkoç ve Milletvekili Dilipak’a çocukları temsilen birer çiçek hediye edildi.


Başlama vuruşu Başkan Erkoç ve diğer misafirlerin katılımı ile yapıldı.


Yaz Spor Okulu’na bu yıl; Yüzmede 1726, Futbolda 1258, Güreşte 20,Kickboksta 70, Karatede 151, Badmintonda 10, Teniste 32, Voleybolda 45 ve Basketbolda 325 olmak üzere 9 ayrı dalda toplam 3 bin 637 öğrenci kayıt yaptırdı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63