Yeni sentetik çim sahalarımız olacak!

Yeni sentetik çim sahalarımız olacak!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’dan amatör futbola müjde…Yeni sentetik çim sahalarımız olacak!


Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, halen tek olan sentetik çim saha sayısının önümüzdeki yıldan itibaren artış göstereceğini belirterek, Kahramanmaraş’a yeni sentetik çim sahalar kazandıracaklarını söyledi.


Kabakçı, beraberinde Şube Müdürleri Mehmet Karadutlu, Mehmet Ali Çitçioğlu ve Mustafa Arguz ile birlikte, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. ASKF Başkanı Ergün Önal ve yönetim kurulu üyelerini tebrik eden ve bu arada geçen günlerde açık kalp ameliyatı olan Önal’a da ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Kabakçı, amatör futbolu çok yakından ilgilendiren bir müjde verdi. Batıpark’ın sentetik çim olmasının ardından maçların ve antrenmanların yoğunlaştığı bu sahanın yükünü hafifletmek amacıyla çeşitli arayışlara girdiklerini belirten Kabakçı, şunları söyledi:


“2012 Yatırım Programı’na bir sentetik çim saha aldık. İnşallah Vali Saim Çotur Futbol Sahası yanına ayrı bir sentetik çim saha yapacağız. Mevcut sahanın da çimlerini yenileyerek amatör futbolun hizmetine sunacağız. Yine Çağlayancerit İlçemizde bulunan toprak sahanın zeminini de sentetik çime dönüştüreceğiz. Kılılı’daki tesislerin de mülkiyetinin bize geçmesinin ardından buranın da sentetik çim yapılması için girişimlerimiz var. Bu arada Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kompleksi içerisindeki toprak sahanın da sentetik çime dönüştürülmesi için çalışlar başladı. Yani bu da gösteriyor ki, çok kısa bir sürede Kahramanmaraş’ın amatör futbolu yeni sentetik çim sahalara kavuşacak. Bu da amatör futbolun kalkınmasını sağlayacak.”


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kabakçı, Vali Saim Çotur Spor Kompleksi’ne de yeni tesisler yapılacağını belirterek, “Buranın mülkiyetinin Özel İdare tarafından kurumumuza devredilmesi ardından Milli Emlak’tan da işlerimizi tamamladık. İnşallah buraya bir tane 3 bin 500 kişilik ve yanlarına da 500 kişilik olmak üzere 3 tane salon yapacağız. Arena tipi bir tesisimiz olacak. Bu konuda projemiz hazır ve 2012 yılı yatırım programımızda yer alıyor. Bu bölgeye ayrıca açık spor alanları da yapacağız. Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nin de (KAFUM) yine spor salonu haline dönüştürülmesi için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Çok yakında burada 8-10 takımımız, çeşitli branşlarda antrenman yapar hale gelecektir” diye konuştu. Ali İhsan Kabakçı, iki üç yıl içerisinde Kahramanmaraş’ın sporda tavan yapacağını da ifade etti.


Öte yandan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ASKF Başkanı Ergün Önal da, spora yaptığı hizmetlerden dolayı Ali İhsan Kabakçı’ya teşekkür etti. Önal, ASKF olarak salon sporlarının desteklenmesi için çalışmalar yaptıklarını ve önümüzdeki yıllarda salon sporlarında mücadele eden kulüp sayısının da artacağını dillendirdi.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2012, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23