Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Japonya Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (JICA) heyetini makamında konuk etti. 6 Şubat depremlerinin etkisiyle ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak amacıyla Türkiye Belediyeler Birliği ve JICA'nın ortak projelerine odaklanılan ziyaret, önemli değerlendirmelere sahne oldu.

DEĞERLİ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜRLER

Başkan Hayrettin Güngör, JICA heyetine ziyaretleri ve sağladıkları destekler için teşekkürlerini iletti. Yeni Kahramanmaraş'ın gelişimi ve imarı doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Güngör, "Japonya Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı'nın deprem sürecinde ve sonrasında gösterdiği destek için minnettarız. Türkiye Belediyeler Birliği ile JICA'nın iş birliğiyle yürütülen projelerle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Kalıcı konutlardan altyapı çalışmalarına, üstyapıdan iş yerlerine kadar birçok alanda önemli ilerlemeler kaydettik. Yeni Kahramanmaraş vizyonumuza destek olan JICA heyetine şükranlarımızı sunuyoruz," şeklinde konuştu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN İŞ BİRLİĞİ

JICA'nın desteğiyle yürütülen projelerin, Kahramanmaraş'ın sürdürülebilir kalkınması ve iyileştirilmiş yaşam standartlarına ulaşması adına kritik bir rol oynadığı belirtildi. Heyet ziyareti, gelecek için daha sağlam ve dayanıklı bir Kahramanmaraş'ın inşası yolunda atılan önemli adımların bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.