Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Andırın ilçesinde yaşayan A.Y. (27) ve o dönem resmi nikahlı eşi M.A.A. (21), Kayseri'ye seyahat etmeye karar verdiler.

İddiaya göre, 9 Şubat'ta A.Y., Kayseri'ye gitmek için taksi şoförü Ahmet O.'yla anlaşmak üzere 8 bin TL ödedi.

Kayseri'ye ulaştıklarında çift, taksi ücretinin oldukça yüksek olduğunu fark edince, durumu polise bildirdi.

Bu şikayet sonucunda, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

30 Nisan'da son perde: Kahramanmaraş'ta o uygulama kapanıyor! 30 Nisan'da son perde: Kahramanmaraş'ta o uygulama kapanıyor!

Yürütülen soruşturma neticesinde, Kahramanmaraş ile Kayseri arasındaki taksi ücretinin en fazla 6,108 TL olabileceği tespit edildi.

Ahmet O. hakkında ise 'kişinin içinde bulunduğu tehlikeli durum veya zor şartlarda yararlanmak suretiyle dolandırıcılık' suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

TAKSİ ŞOFÖRÜ AHMET O.'NUN İDDİALARI

Kayseri'de görülen davada, Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi önünde tutuksuz olarak yargılanan Ahmet O., kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, "Müşteki ile 7 bin TL'ye anlaştık. Müşteki, seyahatin sonunda bana 'Senin hakkın 8 bin liradır' dedi ve hesabıma 8 bin lira gönderdi. Ayrıca 'Helali hoş olsun' şeklinde ifadeler kullandı. Toplam kaç kilometre yol yaptığımızı hatırlamıyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi. Bu olayın sonucunda, taksici Ahmet O.'nun ne ceza alacağı ve soruşturmanın sonuçları merakla bekleniyor.