İspanya'nın turistik Tenerife Adası'ndaki orman yangını kontrolden çıktı!


İspanya'nın Kanarya Adaları'na bağlı turistik Tenerife Adası'ndaki orman yangını kontrolden çıktı. Geniş alana yayılan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürerken bölgeden yaklaşık 150 kişi tahliye edildi. Öte yandan adadaki dağlara giden yollar ise kapatıldı.

İspanya'nın Tenerife Adası'ndaki orman yangını yayılmaya devam ediyor. Bölgedeki yangında şu ana kadar 1800 hektarlık alan küle dönerken dağlara giden yollar da kapatıldı. Öte yandan yangının etkili olduğu bölgeden yaklaşık 150 kişi tahliye edildi.


İspanya'nın turistik Tenerife Adası'ndaki orman yangını kontrolden çıktı!

YANGIN KONTROLDEN ÇIKTI
İspanya'nın Kanarya Adaları'na bağlı Tenerife Adası'nın kuzeydoğusundaki tabiat parkında salı günü başlayan orman yangını büyüyor. Kanarya Adaları Özerk Yönetimi Başkanı Fernando Clavijo, Tenerife'nin başkenti Santa Cruz'da düzenlediği basın toplantısında yangının kontrolden çıktığını belirtti. Clavijo, "Amacımız yangının ilerlemesini durdurmak ve bölge halkının evlerini korumak" ifadelerini kullandı.

İspanya'nın Tenerife Adası'nda Orman Yangını Kontrolden Çıktı

DAĞLARA GİDEN YOLLAR KAPATILDI
Yangında şu ana kadar 1800 hektarlık alan küle döndü. İtfaiye ekipleri zorlu arazi koşullarında yangını kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf ederken, bölgeye 14 yangın söndürme uçağı, 1 deniz uçağı ile 250 itfaiye ve askeri personel gönderildi. Ayrıca bugün 2 uçağın daha gönderileceği duyuruldu. Yangının 22 kilometreye kadar genişlemesi sonucu herhangi bir can kaybının yaşanmaması için turistlerin büyük ilgi gösterdiği Teide Yanardağı başta olmak üzere adadaki tüm dağlara giden yollar kapatıldı.

İspanya'nın turistik Tenerife Adası'ndaki orman yangını kontrolden çıktı!

150 KİŞİ İÇİN TAHLİYE KARARI
Adanın kuzeydoğusunda çoğunlukla çiftçilerin ve turistlerin olduğu az nüfuslu bölgelerden yaklaşık 150 kişi tahliye edildi.

İspanya'nın turistik Tenerife Adası'ndaki orman yangını kontrolden çıktı!

LA PALMA ADASI'NDA 4 BİN 500 HEKTAR ALAN KÜL OLDU
Öte yandan Kanarya Adaları'na bağlı La Palma Adası'nda geçtiğimiz ay çıkan yangınlarda 4 bin 500 hektar alan küle dönerken, 4 bin 255 kişi bölgeden tahliye edilmişti. Geçtiğimiz hafta Kanarya Adaları'nda etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle orman yangını riski konusunda uyarılar yapılmıştı.

İsrail Gazze'ye yine ölüm yağdırdı! Çok sayıda ölü var İsrail Gazze'ye yine ölüm yağdırdı! Çok sayıda ölü var

ispanya-nin-tenerife-adasi-ndaki-yangin-buyuy-2-16236563_o

ispanya-nin-tenerife-adasi-ndaki-yangin-buyuy-6-16236563_o

ispanya-nin-tenerife-adasi-ndaki-yangin-buyuy-16236563_amp

ispanya-nin-tenerife-adasi-ndaki-yangin-buyuy-5-16236563_o