Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Çaykur Rizespor ile oynanan maç sonrasında hakem Halil Umut Meler'e düzenlenen saldırı nedeniyle olağanüstü toplandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki tüm maçların süresiz olarak ertelendiğini duyurdu.

MKE ANKARAGÜCÜ BAŞKANI'NDAN HAKEME SALDIRI

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında oynanan Çaykur Rizespor maçından sonra maçın hakemi Halil Umut Meler'e saldırdı.

Saldırı sonucunda gözaltına alınan Koca'nın, hakemi yumruklayarak ciddi bir yaralanmaya neden olduğu belirlendi. Hakem Meler'in elmacık kemiğinde çatlak tespit edildi.

Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu fikstürü çekildi Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu fikstürü çekildi

TÜRK FUTBOLUNUN PAYDAŞLARINA ÇAĞRI: "YETER!"

TFF Başkanı Büyükekşi, saldırıyı sert bir dille kınayarak, "Bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler'e yapılmadı! Türk futbolun tüm paydaşlarına yapıldı. Başkanlar, teknik direktörler, futbolcular, hakem yorumcularının hakemleri hedef gösteren herkes, bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Sorumlu kulüp ve yöneticileri en ağır şekilde cezalandırılacaktır." şeklinde konuştu.

TÜM MAÇLAR SÜRESİZ ERTELENDİ

Büyükekşi, Türk futbolunda artan hakem saldırılarına son vermek adına tüm maçların süresiz olarak ertelendiğini açıkladı. "Her gün hakem suçlamak! Hakemler de insan! Bu kadar tekmeler, yumruklar atacak şekilde... Kimseye böyle vurulmaz. Türk futbolunun değerini daha fazla düşürmeyin!" diyen Büyükekşi, Türk futbolunun uluslararası arenada itibarını korumak için çağrıda bulundu.

MHK BAŞKANI: "SALDIRIYI LANETLİYORUZ, ADALET YERİNİ BULMALI"

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu da saldırıyı sert bir şekilde lanetleyerek, "Çok değerli hakemimiz Halil Umut Meler'in böyle bir saldırının gelmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Buna sebep veren kulüpler, yöneticiler 'Biz ne yaptık?' diye düşünmeli. Bu saldırıyı kınıyoruz ve lanetliyoruz. Kanunlar önünde hesap vermelerini ümitle bekliyoruz. Umarız adalet yerini bulur. Halil Umut Meler ile telefonda görüştüm. Bilinci yerinde." açıklamalarında bulundu.

LİGLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Büyükekşi, liglerin süresiyle ilgili önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamayı duyurarak, "Yarın hakemimizi bir ziyaret edelim." dedi ve Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu düzeltme adına birlik olunması çağrısında bulundu.

Editör: İsa Aslantaş