Antalya'da yeni yılın gelmesiyle birlikte tıraş fiyatlarına yüzde 80 oranında bir zam yapıldı.

'Küflü çikolata' tartışması olay olmuştu! Patiswiss'in CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti 'Küflü çikolata' tartışması olay olmuştu! Patiswiss'in CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti

Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kent genelinde faaliyet gösteren bin 750 üye iş yerine, 'Lüks', 'A', 'B' ve 'C' olmak üzere 4 farklı tarifeyle yeni fiyatları duyurdu.

YENİ TARİFELER ŞU ŞEKİLDE:

  • LÜKS TİP BERBERLERDE: Saç sakal kesimi bin 100 lira.
  • A TİPİ BERBERLERDE: Saç sakal kesimi 550 lira.
  • B TİPİ BERBERLERDE: Saç sakal kesimi 480 lira.
  • C TİPİ BERBERLERDE: Saç sakal kesimi 400 lira.

Sosyal medya üzerinde hızla yayılan bu zamlı fiyatlar, kullanıcıların dikkatini çekti. Kullanıcılar, "Tıraşın lüksü nasıl oluyor?", "Altın makasla mı kesiyorlar?", "Tıraş sonrası kafanı altın suyuna mı batırıyorlar?" gibi espri dolu yorumlarla tepkilerini dile getirdi.

ESNAFTAN YÜZDE 80'LİK ARTIŞA GEREKÇE

Artan maliyetler nedeniyle tıraş fiyatlarına yapılan bu drastik artışa, Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yüksel Uzun şu açıklamayı yaptı:

"Lüks tarife, alışveriş merkezi ile oteller bölgesinde kullanılıyor. A sınıfı Lara bölgesi ile Konyaaltı ilçesinde, B sınıfı şehir merkezi, C sınıfı da Kepez ilçesi, Varsak bölgesi, Aksu ile Döşemealtı ilçesinde kullanılıyor. Tarifemizde geçen yıla göre yüzde 80 artış oldu. Malzeme fiyatları, kira ücretlerindeki artış, sosyal güvence ödemeleri nedeniyle mecburen fiyatları artırdık. Fiyat artışına esnafımızdan, 'Kafede 40 liraya çay içildiği dönemde, ayda bir kere tıraş olmak için bu fiyat ödenir' gibi olumlu tepkiler aldık. Vatandaşın farklı tepkileri de olacak ama çoğunlukla olumlu düşünceler alıyoruz."

Sosyal medya üzerindeki bu zam tartışmaları, tıraş fiyatlarındaki artışın gündemdeki yerini korumasına neden oldu.