Trabzonspor'un Nijeryalı santrforu Paul Onuachu, son Konyaspor maçında attığı çarpıcı golle dünya futbol gündemine oturdu.

İngiliz ekibi Southampton'ın 18 milyon euroya transfer ettiği ancak beklentilerin altında kalan performansı nedeniyle Trabzonspor'a kiralanan Onuachu, adeta bir gol makinesine dönüştü.

Daily Mail: "İçindeki Zlatan Ortaya Çıktı"

İngiliz basınından Daily Mail, Onuachu'nun performansına övgü dolu bir şekilde yaklaştı. Gazete, "Trabzonspor'a galibiyet kazandıran akrobatik bir gol atarak içindeki Zlatan Ibrahimovic'i ortaya çıkardı" ifadelerini kullandı.

Sportklub: "Muhteşem Golcü Trabzonspor'a Zafer Getirdi"

Sportklub sitesi ise Onuachu'nun muazzam performansına vurgu yaparak, "Muhteşem golcü Paul Onuachu, Trabzonspor'a zafer ve üçüncülük getirdi" şeklinde başlık attı. Nijeryalı yıldızın attığı gol, takımına önemli bir zafer kazandırdı.

Atalanta Tarih Yazdı: UEFA Avrupa Ligi Kupası İtalya Yolcusu Atalanta Tarih Yazdı: UEFA Avrupa Ligi Kupası İtalya Yolcusu

Soccernet: "Puskas Ödülü'ne Aday Bir Gol"

Nijerya basınından Soccernet ise Onuachu'nun golünü Puskas Ödülü'ne aday gösterdi. "Onuachu, Trabzonspor'un Konyaspor galibiyetinde Puskas Ödülü'ne aday bir gol attı" yorumuyla, Nijeryalı santrforun performansını öne çıkardı.

Paul Onuachu'nun etkileyici performansı, hem Türkiye'de hem de dünya genelinde futbolseverlerin dikkatini çekiyor ve kendisine haklı bir ün kazandırıyor.

1_trabzonsporun-yildizi-onuachu-konyaspora-attigi-golle-dunya-basininda-basrolde

2_trabzonsporun-yildizi-onuachu-konyaspora-attigi-golle-dunya-basininda-basrolde

3_trabzonsporun-yildizi-onuachu-konyaspora-attigi-golle-dunya-basininda-basrolde

4_trabzonsporun-yildizi-onuachu-konyaspora-attigi-golle-dunya-basininda-basrolde

5_trabzonsporun-yildizi-onuachu-konyaspora-attigi-golle-dunya-basininda-basrolde