İstanbul Esenyurt'ta meydana gelen şok edici olayda, sokak sokak gezerek 10 kişiyi bıçaklayan Abdullah Ö., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Saldırıda yaralanan 10 kişiden 2'sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

SALDIRGAN HASTANEDE DOKTORUN ODASINI KULLANILMAZ HALE GETİRMİŞ

Saldırgan Abdullah Ö.'nün, 20 Ocak Cumartesi günü Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde bir doktorun odasını kullanılmaz hale getirdikten sonra olay yerinden kaçtığı ortaya çıktı.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIYAN GÖRÜNTÜLER

Abdullah Ö.'nün gerçekleştirdiği saldırı anları, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Süleymaniye, Bağlarçeşme ve İnönü mahallelerinde gerçekleşen saldırılarda, bıçaklı saldırgan kısa aralıklarla biri kadın 10 kişiyi bıçaklayarak panik yaratmış, aynı zamanda bazı sokaklarda binaların camlarını taşlayarak olaylara karışmıştı.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR!

Tanık ifadelerine göre saldırganın, özellikle Çiğdem K.'nın bıçaklanma anına şahit olan Ömer Öztürk, saldırganın psikolojik sorunları olduğunu belirtti. "Yukarıdan bir bayan, aşağıdan ise bir şahıs geliyordu. Birden bıçağını çıkararak saldırıya geçti ve hızla kaçtı. Duymamıza göre, 9 kişiyi bıçaklamış; psikolojik sorunları olduğu söyleniyor. Kahverengi montlu, cılız bir kişiydi ve kirli sakalları vardı" şeklinde ifade etti.

SALDIRIYA UĞRAYANLARDAN İFADELER

Saldırıya uğrayanlardan Fırat Kaya, saldırganın aniden geldiğini ve bıçakla saldırdığını belirterek, "Karnıma doğru salladı bıçağı, sonra aşağıya doğru kaçtı. Kısa boylu, şapkası vardı kafasında. 15 dakika önce yine buradan geçti, şapkasını çıkartmıştı. Bir şey içmiş gibiydi, gözleri falan şeydi. Elinde ekmek bıçağı vardı, ucu sivri" dedi.

Gaziantep'te Velayet Kararı Cinayete Dönüştü: Anne ve Kayınpeder Öldürüldü! Gaziantep'te Velayet Kararı Cinayete Dönüştü: Anne ve Kayınpeder Öldürüldü!

Olayın ardından polis ekipleri, Abdullah Ö.'nün yakalanması için başlattığı çalışmalar sonucunda İnönü Mahallesi, 330. Sokak'ta şüpheliyi gözaltına aldı. Saldırganın yargılanması süreci başlamış durumda.