Türkiye'de İkinci El Lüks Otomobillerin Fiyat Farkı
Türkiye’de ikinci el lüks otomobillerin Avrupa’ya göre fiyatları dikkat çekiyor. Ferrari, Aston Martin ve Lamborghini marka araçların aynı modelleri Türkiye’de 4 katı fiyata satılıyor.

Zam-6

Piyasa Durgunluğu Gündemde
Türkiye’de ikinci el otomobil piyasasındaki durgunluk neredeyse her gün gündeme geliyor. Oto galeri esnafları araçların ellerinde kaldığını, piyasanın gittikçe kötüleştiğinden şikayet ediyor. İlan sitelerinde bireysel satış ilanları da artıyor. Bu dönemde ikinci el lüks otomobildeki fiyat farkları karşılaştırıldı. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde bulunan en işlek ikinci el otomobil galerisindeki fiyatlarla Türkiye’deki fiyatlar arasında fark göze çarptı. Aynı model aynı yaştaki ikinci el araçlar Türkiye’de 4 katı fiyata satışa sunuluyor.

İkinci El Ferrari 15,5 Milyon Lira
Örnek olarak 2003 Ferrari 575M Maranello model araç Almanya’da 120 bin euro’ya (4,2 milyon lira) alıcı ararken, Türkiye’deki aynı model araç 15,5 milyon lira olarak ilana konuluyor. Diğer bir örnek Aston Martin’de görüldü. V8 Vantage model araç Almanya’da 100 bin euro’yken (3,5 milyon lira) Türkiye’deki ilan sayfasında 13,8 milyon liraya satılıyor.

Lamborghini’ye 40 Milyon Lira İsteniyor
Başka dikkat çeken araç ise herkesin hayallerini süsleyen Lamborghini’de görüldü. Aventador LP700-4 model araç 285 bin euroya (10,1 milyon lira) alıcı bekliyor. Türkiye’de aynı araç için neredeyse 40 milyon lira isteniyor.

Antalya'da suya eyvah dedirten yüzde 446 zam Antalya'da suya eyvah dedirten yüzde 446 zam

Ikinci 1

Editör: Haber Editörü