Çin Lideri Şi Cinping, Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği Forumu'nun 10. Bakanlar Konferansı'nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARINA ELEŞTİRİ

Konuşmasında, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına özel bir vurgu yapan Şi Cinping, bu saldırıların sonsuza kadar devam edemeyeceğini belirtti. Çözümün iki devletli modelde olduğunu vurgulayan Şi, bölgedeki barış ve istikrarın sağlanması için bu yaklaşımın hayati olduğunu ifade etti.

Prag'da 900 Yıllık Dev Gümüş Hazine Bulundu! Prag'da 900 Yıllık Dev Gümüş Hazine Bulundu!

3 MİLYON DOLARLIK İNSANİ YARDIM

Çin Devlet Başkanı, Gazze'ye acil insani yardım sağlamak amacıyla, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na 3 milyon dolar bağış yapılacağını duyurdu. Bu yardımın, Gazze'deki insanlık krizinin hafifletilmesine yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti.

BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİNE DESTEK

Şi Cinping, Çin'in tam egemenliğe sahip bağımsız bir Filistin devleti kurulmasını desteklediğini ve Filistin'in Birleşmiş Milletler'e tam üye devlet olma taleplerinin arkasında olduğunu vurguladı. Çin'in, Filistinlilerin uluslararası platformlarda hak ettiği yeri alması için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.

Editör: İsa Aslantaş