Güvenlik güçlerinin, yasa dışı örgütler ve çetelerle amansız mücadelesi her geçen gün daha da güçleniyor.

Halkın canına ve malına göz koyan, gasbeden gruplarla mücadelede güvenlik güçleri, etkili operasyonlarla suçluları adalete teslim etmeye devam ediyor.

Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı

KAFES 28 OPERASYONU: İNTERPOL'DEN KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN 56 KİŞİ YAKALANDI

Düzenlenen Kafes 28 Operasyonu, uluslararası alanda önemli bir başarıya imza attı. İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan suç örgütü üyeleri ve şahısların peşine düşen Türk güvenlik güçleri, 18 ülke ile işbirliği yaparak etkili bir operasyon gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını paylaşarak, "Kafes 28" operasyonu kapsamında, 18 ülkenin katılımıyla toplamda 56 kişinin yakalandığını duyurdu.

Bu kişiler, Interpol'ün kırmızı bültenle arama kaydına sahip olan suç örgütü üyeleriydi.

ÇOK SAYIDA SUÇTAN ARANAN KİŞİLER YAKALANDI

Operasyonda ele geçirilen şahısların çeşitli suçlardan arama kayıtlarına sahip oldukları belirlendi.

Suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik gibi suçlardan aranan 56 kişi, Interpol tarafından yapılan titiz incelemeler sonucunda Türkiye'de tespit edilerek yakalandı.

DEVAM EDEN TARAMALAR

Emniyet güçleri, operasyonun ardından da taramalarına devam ediyor. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyona katılan kahraman polisleri tebrik ederek, "Bu sabah şafak vaktinde operasyon düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" şeklinde mesajını iletti.

Devletin nefesi, terör ve işbirlikçilerin, organize suç örgütlerinin, zehir tacirlerinin ve suç odaklarının her zaman enselerinde olduğunu vurgulayan Yerlikaya, bu kararlı mücadelenin devam edeceğini belirtti.