Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer'in başkanlığında düzenlenen Kahramanmaraş İl Koordinasyon Kurulu'nun 2024 yılı 1. dönem toplantısı, paydaş kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

2023 YILI YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

İl Koordinasyon Kurulu Ocak ayı toplantısında, kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin 2023 yılı yatırımlarının dönemsel gerçekleşmeleri ve koordinasyonu gerektiren konular gündeme alındı.

Toptaş: Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz Toptaş: Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz

VALİ ÜNLÜER'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Vali Ünlüer, 2024 yılında devlet yatırımlarının yüzde 40'ının Kahramanmaraş'a yapılmasının planlandığını belirterek, “2023 yılı üzücü olayların ve asrın felaketinin yaşandığı bir yıl oldu. 11 ilimizi doğrudan etkileyen depremlerden kaynaklı sorunlarla mücadelemiz devam ediyor. 2024 yılı ilimiz adına belki de kalkınmanın en yüksek olacağı bir yıl olacaktır.

Bu kapsamda 2024 yılı devlet yatırımlarının yaklaşık yüzde 40’ının bölgemize yapılması planlanıyor. Kurumlarımızın bu gayretli çalışmaları sonucunda yılsonuna doğru inşallah vatandaşlarımızın durumu başlangıca göre çok daha iyi noktada olacağına inanıyorum.

2024 yılında projelerin tamamlanması için çalışmalara hız verirken kurumlarımızın yaptığı planladığı yatırımlarda Bakanlıklarımızdan gönderilen ödeneklerin kullanılmasında da tasarruf tedbirlerine uymaları önem arz etmektedir.

Daha iyi bir Kahramanmaraş için kurumlarımızın koordinasyon içerisinde titizlikle çalışmalarını istiyorum. Bu vesileyle paydaş kurum temsilcilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyor, toplantının ilimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.