Kahramanmaraş, 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından yıkılan binaların molozlarının temizlenmesi çalışmalarına hız verdi.

Kentte yaşam alanlarını temizlemek ve yeniden inşa sürecini hızlandırmak amacıyla, deprem sonrası moloz temizliği önemli bir gündem maddesi haline geldi.

VALİLİK BİNASI DA MOLOZ TEMİZLİĞİNE DAHİL EDİLDİ

Kent merkezinde yer alan Kahramanmaraş Valilik binası da temizlik çalışmalarının bir parçası haline geldi. Valilik binası çevresindeki molozlar, yeniden inşa sürecine katkı sağlamak amacıyla ayıklanıyor. 

Ancak, bu durum çevreye gürültü ve kirlilik sorunlarını da beraberinde getiriyor.

Kent sakinleri, molozların döküm alanında temizlenmesi gerektiğini savunurken, şehrin göbeğindeki bu alanda yapılan çalışmaların çevreye olumsuz etkileri olduğunu dile getiriyorlar.

Teşvikler, ekonomik destekler, tarım, altyapı, havaalanı, stadyum.. Vahit Kirişçi tüm detayları açıkladı Teşvikler, ekonomik destekler, tarım, altyapı, havaalanı, stadyum.. Vahit Kirişçi tüm detayları açıkladı

Gürültü ve kirliliğin, kentteki yeniden yapılanma sürecini olumsuz etkileyebileceği endişesi taşınıyor.

Kahramanmaraş'ta depremin izleri temizlenmeye devam ederken, moloz temizliği ile ilgili dengeyi sağlamak ve çevre dostu yöntemler kullanmak, önemli bir görev olarak karşımıza çıkıyor.