Van'ın İpekyolu İlçesi'nde, Milli Egemenlik Caddesi'nde seyir halinde olan bir motosiklet sürücüsü ile karşıdan karşıya geçmek için bekleyen genç arasında eğlenceli bir diyalog yaşandı.

Motosiklet sürücüsü, yayaya "Lütfen geç" dedi ancak bu davet, aralarında "Önce sen geç" diyaloğuna dönüştü ve uzun süren bir çekişmeye sebep oldu.

Yine bir maden faciası! Elazığ'da madende göçük Yine bir maden faciası! Elazığ'da madende göçük

Yaya, kaldırıma oturup motosikletlinin geçmesini beklerken, motosiklet sürücüsü de yayanın geçmesini bekledi.

Bu karşılıklı inatlaşma, yaklaşık bir saat boyunca devam etti.

YOL VERME İNATLAŞMASI 'YAZI TURA'YA KALDI

Çekişmenin bir sona erdirilememesi üzerine taraflar, şanslarını 'yazı tura' atmaktan yana kullandı.

İkinci bir oyunun ardından, önce yaya, ardından motosiklet sürücüsü yoluna devam etti.

Bu ilginç anlar, sürücünün kask kamerası tarafından kaydedildi ve daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.

SOSYAL MEDYADA MİLYONLARCA İZLENME

Motosiklet sürücüsü Mehmet Baytar, bu tür olaylarla sıkça karşılaştığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olayın sosyal medyada viral olduğunu ifade eden Baytar, "Bu olaylara çok denk geliyorum ama paylaşmıyorum. Karşılaştığım kişinin benden daha inatçı olduğunu düşündüm. Baktı benim ikna olacağım yok, sonra kendisi geçti" dedi.

"VAN'DAKİ İNSANLAR SEmpatik VE ŞAKADAN ANLIYORLAR"

Baytar, inatlaşmanın yaklaşık bir saat sürdüğünü ve daha sonra karşılaştığı kişiyle sohbet ettiklerini söyledi. "Olay bu şekilde gerçekleşti. Paylaşılan video çok izlendi ve çok güzel yorumlar aldım. Yaya yol verme hareketini motosiklet ve araç sürücülerinden de beklerim. Van’daki insanlar da sempatik ve şakadan anlıyorlar. Bu olay Van’da değil de başka bir yerde olsaydı, bu şekilde bir ilgi göreceğini sanmazdım" diye konuştu.