Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Güneşevler Sitesi'ne ağır hasar raporu verildi.

6 Şubat depremlerinin etkisiyle 30 bloklu site, uzman ekipler tarafından dinamit kullanılarak kontrollü bir şekilde yıkıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE TUTULARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN YIKIM

Güneşevler Sitesi'ndeki ağır hasarlı 30 binanın yıkımı, dinamitle gerçekleştirilen kontrollü patlamalarla hayata geçirildi.

Güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılarak yapılan patlamaların ardından, ekiplerin geri sayımı ile 3 bina sadece saniyeler içinde yerle bir oldu.

maras-deprem-3

MEHMET GÜLER: "105 BİNANIN YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK, 300 BİNA DA SIRADA BEKLİYOR"

Yıkım sürecini yöneten Mehmet Güler, 6 Şubat depremleri sonrasında başlatılan yıkım çalışmalarında bugüne kadar 105 binanın yıkımının tamamlandığını belirtti.

Güneşevler Sitesi'nde 30 binanın yıkımını devam ettiklerini ifade eden Güler, şu anda sıra bekleyen 300 binanın bulunduğunu dile getirdi.

Mahkeme sonuçlarına göre belirlenecek binaların yıkımının devam edeceğini belirten Güler, "Burada 10 bina yıktık. 20 binamız kaldı. Yıl sonu itibariyle kalan binaları da yıkmış olacağız" şeklinde konuştu.

DEPREMZEDE MUHAMMET TURUNÇ: "HAYALLERİMİZ DİNAMİT İLE PATLATILDI"

Yıkılan Güneşevler C1 Blok sakinlerinden depremzede Muhammet Turunç, yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

"Bugün dinamit ile patlatılan Güneşevler C1 Blok sakinlerindenim. Bu daireleri biz yıllarca çalışıp almıştık. Saniyeler içinde yerle bir oldu. Bizim birikimlerimiz, hayallerimiz dinamit ile patlatıldı."