Futbol dünyası, son günlerde Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Pierre Webo'nun yaptığı açıklamalarla sarsıldı.

Webo'nun Galatasaray hakkında sarf ettiği övgü dolu sözler, spor gündemini hareketlendirdi.

Webo, özellikle Fenerbahçe taraftarı arasında şaşkınlık yarattı.

Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor maçları ne zaman başlayacak? Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş İstiklalspor maçları ne zaman başlayacak?

Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk'a büyük övgüler yağdıran Webo, Buruk'u "kariyerimde tanıdığım en müthiş insanlardan birisi" olarak tanımladı.

Onun sadece bir hoca değil, aynı zamanda mükemmel bir karaktere sahip olduğunu vurguladı. Webo, Okan Buruk'un çalıştığı takımları başarılı kıldığını ifade etti.

webo

TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI KULÜBÜ

Pierre Webo, Galatasaray'ın başarılarına da değinerek, "Galatasaray'ın ayrıca 1 Avrupa Kupası da var. Neden daha fazlası olmasın? Sevilla 7 kez kazandı. Okan hoca da bunları yapabilecek bir hoca. Galatasaray'la Avrupa Kupası kazanabilir. Galatasaray da tırnak içinde söylüyorum, maalesef Türkiye'nin en başarılı ve en büyük kulübüdür" şeklinde konuştu.

Pierre Webo'nun bu açıklamaları, Türk futbolunu derinden etkiledi. Fenerbahçe'nin efsane isminin Galatasaray'a olan hayranlığı ve övgüleri, futbolseverler arasında tartışma yarattı. Galatasaray camiası ise Webo'nun sözlerinden memnuniyet duyarken, Fenerbahçe taraftarları ise bu açıklamalara tepkili bir şekilde karşıladı. Futbol dünyası, Webo'nun bu çarpıcı açıklamalarının yankılarıyla sallanmaya devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş