Ülke genelinde 20 milyonu aşkın öğrenci için eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. İki hafta süren yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler, eğitimlerine kaldıkları yerden devam etme heyecanı içinde. Özellikle ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için bu dönem, önemli sınavlara hazırlıkla geçecek.

Online Başvurular Devam Ediyor: KAMEK Kursları İçin Son Şans! Online Başvurular Devam Ediyor: KAMEK Kursları İçin Son Şans!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yarıyıl tatili boyunca öğrencilere ödev yükü getirmeme kararı, öğrencilerin dinlenmelerine ve enerji toplamalarına olanak sağladı.

ARA TATİL NE ZAMAN?

Öğrencileri, yoğun bir dönemin ardından nisan ayında bir ara tatil bekliyor. 5 Nisan'da başlayacak olan ara tatil, öğrencilere bir haftalık bir soluklanma fırsatı sunacak. Tatilin bitimiyle, 15 Nisan'da eğitim öğretim hayatına devam edilecek.

SINAV TAKVİMİ BELİRLENDİ

İkinci dönemin sonlarına doğru öğrencileri sınav heyecanı saracak. 2 Haziran'da gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile öğrenciler, gelecek eğitim hayatlarının yönünü belirleyecek. YKS'ye girecek öğrenciler, başvurularını 26 Şubat'a kadar ÖSYM'nin resmi internet sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla yapabilecek.

YAZ TATİLİ VE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle, öğrenciler 14 Haziran Cuma günü başlayacak yaz tatiline girecek. Yeni eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül Pazartesi günü start alacak, öğrencileri yeni bir akademik maraton bekliyor.