Bakırın efsanesi Kahramanmaraş'ta yaşamaya devam ediyor: ABD'den bile ilgi var Bakırın efsanesi Kahramanmaraş'ta yaşamaya devam ediyor: ABD'den bile ilgi var

Onikişubat'ta kavga sürüyor: Ceyhan ve Toptaş karşı karşıya

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde kıyasıya bir yarış yaşandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Hanifi Toptaş, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Fatih Mehmet Ceyhan'ı 4 bin 956 oy farkla geride bıraktı.

Seçim günü adliye'ye gelen oy çuvallarının mühürsüz olduğu ve içinin açıldığı iddiası ise ortalığı karıştırdı. Bu iddia üzerine Yeniden Refah Partili seçmenler Kahramanmaraş adliyesi önünde toplanarak eylem yaptı.

Zaman zaman gerginliğin yaşandığı eylemde Yeniden Refah Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Ceyhan, oy tutanakları için Yüksek Seçim Kurulu'nu (YSK) ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti.

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Yeniden Refah Partisi de sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı:

"Kahramanmaraş-Onikişubat'ta usulsüz oy kullanımı iddialarına dair somut kayıtlar elimize ulaşmıştır. Hukuk ekibimiz, konuyu yakından takip etmektedir. Türkiye hukuk devletidir. Hukuku çiğneyerek, millet iradesini yok sayarak asla netice alınamaz. Somut kanıtlar ortadadır, Yüksek Seçim Kurulu'nu ve Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Her bir oyumuzun sonuna kadar takipçisiyiz."

6161

SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ

Yeniden Refah Partisi, usulsüz oy kullanımı iddialarına ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından seçim sonuçlarına itiraz etti.