Bu akşamdan itibaren Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan olumsuz hava koşulları, ulaşımı olumsuz yönde etkileyerek bölge genelinde okulların tatil edilmesine neden oldu. Ardahan, Ağrı, Bayburt, ve Erzurum'da bulunan dört ilçede okullar, hava şartlarından dolayı bir günlük süreyle kapalı olacak.

11 İLDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Türkiye genelinde özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde meydana gelen sıcaklık düşüşleri ve olumsuz hava koşulları, Meteoroloji'nin yayınladığı uyarılarla birlikte 11 ilde okulların tatil edilmesine yol açtı. Kars, Artvin, Bayburt, Ağrı, Kastamonu, Erzurum, ve Ardahan'da bulunan okullar, il genelinde bir günlüğüne kapanacak.

İLÇELERDE DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bingöl'ün Karlıova, Adaklı, Yedisu, ve Kiğı ilçeleri ile Erzincan'ın Refahiye ilçesi, Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçeleri, Giresun’un Çamoluk ve Alucra ilçeleri ile Yağlıdere ilçesine bağlı Sınır köyü, Van’ın Çatak, Bahçesaray, Çaldıran, Muradiye, Erciş ve Özalp ilçeleri, Bitlis Ahlat'ta da okullar bir günlüğüne tatil edildi.

METEOROLOJİ UYARIYOR: DİKKATLİ OLUN!

10 Ocak 2024 Salı günü Tekirdağ'da okullar tatil mi? 10 Ocak 2024 Salı günü Tekirdağ'da okullar tatil mi?

Meteoroloji, bölge genelinde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istedi. İlerleyen saatlerdeki hava durumu tahminlerini sürekli güncelleyerek kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.