Kahramanmaraş'ta yaşayan 70 yaşındaki deprem mağduru Abdurrahman Erdi, 1954 model cipi ile dikkat çekiyor. Erdi, yıllara meydan okuyan aracını kullanarak günlük ihtiyaçlarını karşılıyor ve trafikte diğer sürücülerin dikkatini çekiyor.

aw074170-01-lc9m

Kahramanmaraş'ta vahşet: Boğazı kesilmiş halde bulundu Kahramanmaraş'ta vahşet: Boğazı kesilmiş halde bulundu

TRAFİKTE GÖZ KAMAŞTIRAN 1954 MODEL CİP

Erdi, yaptığı açıklamada, "Aracımız 1954 model ve bize babadan kalma bir miras. İlk ve son aracımızı hiç değiştirmedik. Aracımızın 4 çeker özelliği sayesinde normal çamurda dahi rahatlıkla ilerleyebiliyoruz. Bu araçla Elazığ'a kadar uzanan birçok yolculuk yaptık. Evimiz depremde yıkıldıktan sonra sürekli olarak bu aracı kullandık. Şu an satmayı düşünmüyorum. Trafikte gören vatandaşların ilgisini çekiyor" şeklinde konuştu.

aw074170-04-min-cdss

DEPREM SONRASI DAYANIŞMA

Deprem sonrası yaşadığı zorlu süreçte aracının kendisi için bir dayanak noktası haline geldiğini belirten Erdi, "Evimiz depremde yıkıldı ancak bu araç sayesinde hayatımızı devam ettirebildik. Hem dayanıklılığı hem de tarihi değeri sebebiyle aracımızı özel kılıyoruz" dedi.

Erdi'nin 1954 model cipi, hem tarihi bir mirasın taşıyıcısı olma özelliği hem de deprem sonrası dayanışmanın sembolü olarak Kahramanmaraşlıların ilgi odağı haline gelmiş durumda.