Zile'de Husumet Nedeniyle Çıkan Kavgada 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 3 Kişi Yaralandı

Zile ilçesine bağlı Yıldıztepe Köyü'nde yaşanan husumet, öğle saatlerinde trajik bir kavgaya dönüştü. İki aile arasında yaşanan olayda, Yıldıztepe Köyü Muhtarı Hasan Özer Kabay (43) ile Salih Akarsu (22) karşılaştı.

Avrupa'ya kaçmaya çalışan PKK'nın sözde sorumlusu Murat Kızıl MİT tarafından yakalandı Avrupa'ya kaçmaya çalışan PKK'nın sözde sorumlusu Murat Kızıl MİT tarafından yakalandı

Tartışma Selağzı Kavşağında Kavgaya Dönüştü

Yıldıztepe Köyü Muhtarı Hasan Özer Kabay ve Salih Akarsu arasında başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya evrildi. Tarafların yakınlarının da karıştığı olayda, gerilim artarak devam etti.

Kavgada 2 Ölü, 3 Yaralı

Kavgada, Hasan Özer Kabay, Salih Akarsu, Ali Öztürk (22), Nihat Kabay (19) ve Kadir Özpolat isimli kişiler yaralandı. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, acilen Zile Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ne yazık ki, bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Hasan Özer Kabay ve Salih Akarsu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastane Çevresinde Gergin Anlar

Olayın ardından hastaneye gelen iki aile arasında yeni bir kavga daha çıktı. Polis ve jandarma ekipleri, tarafları ayırmak ve durumu kontrol altına almak adına müdahalede bulundu. Hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Soruşturma Başlatıldı

Yaşanan olayın ardından polis, kavganın detaylarına ışık tutabilmek adına soruşturma başlattı. İki aile arasındaki husumetin nedenleri de araştırma kapsamında değerlendirilecek.