Güzellik ve hijyen sektöründe büyük bir üne sahip olan, Türkiye dahil birçok ülkeye hizmet sunan TréStique şirketinin ana üreticisi olan Tomia Beauty, içinde bulunduğu anlaşmazlık nedeniyle iflas etme noktasına gelerek resmi olarak mahkemeye iflas başvurusu yaptı.

Fashionunited.in tarafından paylaşılan haberde, iddialara göre, TréStique'i 2015 yılında kuran Jennifer Kapahi ve Jack Bensason arasında anlaşmazlık yaşandığı belirtilen mahkeme belgeleri ortaya çıktı.

Brent Petrol Rekor Kırdı! Ekim 2023'ten Bu Yana En Yüksek Seviye Brent Petrol Rekor Kırdı! Ekim 2023'ten Bu Yana En Yüksek Seviye

WWD tarafından sunulan yasal evraklara göre, Jennifer Kapahi'ye ait bir şirket olan Tomia, Jack Bensason'un dış bir yatırımcıyla iş birliği yaparak yeni bir şirket olan Trestique'i kurduğunu iddia etti.

trestique

Ocak ayında "Lucky Color Inc." adıyla kurulan yeni bir şirketin daha sonra adını Mart ayında "Trestique" olarak değiştirdiği ve TréStique'in varlıklarını gasp ettikten sonra Tomia'nın halefi olarak faaliyet göstereceği öne sürüldü.

Bensason ve Lucky Color'ın, Tomia'ya borçlu olduklarına inanılmakta ve ikinci şirket, Ağustos ayında varlıklarının tamamının satılacağı konusunda uyarıldı.

Çevrimiçi olarak gerçekleşen bir açık artırma satışı, doğrudan TréStique'e atıfta bulunmamış olsa da, envanterin 1 milyon doların üzerinde değeriyle birlikte işletmenin fikri mülkiyeti dahil tüm varlıklarının satışını içeriyordu.

Davacının talepleri arasında, Tomia'nın Bensason'un hisselerini ve alınan tazminatı devralma isteğinin olduğu anlaşılıyor.

(Kaynak: Fashionunited.in)