AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde önemli belediyeleri CHP'ye kaptırmasının ardından yeni kadro düzenlemeleri üzerine tartışmalara sahne oluyor.

Hafta başındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, değişimi olağan kongre sürecinin ardından başlatacağı öğrenildi.

BÜYÜK KONGREYE DOĞRU ADIMLAR

Parti içindeki değişim beklentisi, belde, ilçe ve il kongrelerinin tamamlanmasıyla eylül veya ekim aylarında gerçekleştirilecek büyük kongreye odaklanıyor.

Erdoğan'ın, kulislere yansıyanlara göre, bu süreçte "özeleştiri" çağrısı yaptığı biliniyor.

SORUMLULUK ALMA ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak partililere yönelik bir çağrıda bulundu.

Türkiye gazetesinde yer alan haberde, Erdoğan'ın, "Bazı arkadaşlar, tek sorumlu benmişim gibi davranıyor. Bütün sorumluluğu bana yüklemek isteyenler var. Ama burada ben tek başıma değildim, hepimiz sorumluyuz. Kongre diyorum, kongreye karşı olanlar bile var aramızda. 'Ne gerek var kongreye' deniyor. Bu nedenle, teşhisi doğru koyup tedaviyi iyi yapmamız lazım. Çünkü kimse, bize oy vermek için mecbur değil" dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye iade-i ziyaret açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye iade-i ziyaret açıklaması

Bu gelişmeler, AK Parti içindeki dinamiklerin ve değişim isteğinin yakından takip edildiğini gösteriyor. Partinin geleceği ve stratejik adımları, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.