Altın fiyatları son iki haftada 2700 liradan 2400 liraya kadar gerileyerek yatırımcıları tedirgin etti. Bu düşüşten düğüncüler ise oldukça memnun kaldı.

Altın almak isteyenler için İslam Memiş'ten ise önemli bir uyarı geldi. Memiş, altın fiyatlarının tekrar yükseleceğini öngörerek bu dönemin alım fırsatı olduğunu belirtti.

FED AÇIKLAMALARI ALTIN FİYATLARINI DÜŞÜRDÜ

ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından yapılan son açıklamaların ardından altın fiyatları düşüşe geçti. Yatırımcılar, "Altın gram fiyatı için düşüş sürecek mi?" sorusunun cevabını merak ediyor.

ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Cumhuriyet altını 16.300 liradan, Ata altını 16.432 liradan, 22 ayar bileklik 2.347 liradan, ons altın 2.302 liradan, tam altın 16.002 liradan, yarım altın 8.038 liradan, çeyrek altın 4.019 liradan ve gram altın ise 2.393 liradan satılıyor.

DÜŞÜŞ YATIRIMCILARI KORKUTTU, DÜĞÜNCÜLER SEVİNDİRDİ

Altın fiyatlarındaki düşüş yatırımcıları korkuturken, düğüncüler ise bu durumdan oldukça memnun kaldı. Birçok düğüncü, yaza takacakları altını şimdiden almaya başladı.

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak? Bakan Işıkhan'dan Açıklama Geldi Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak? Bakan Işıkhan'dan Açıklama Geldi

İSLAM MEMİŞ: "DÜŞÜŞ SÜRPRİZ DEĞİL, ALIM FIRSATI OLUŞTU!"

Ekonomist İslam Memiş, altın fiyatlarındaki düşüşün sürpriz olmadığını ve orta ve uzun vadeli yatırımcılar için alım fırsatı oluştuğunu söyledi. Memiş, "Temmuz ayında gram altında 3000 lira, devamında 3500 lira beklentim devam ediyor" dedi.

MEMİŞ'TEN ALTIN YATIRIMCILARA ÖNERİLER

Memiş, yatırımcılara altın gram fiyatında 2400-2450 lira aralığını takip etmelerini ve Türk Lirası bulunan yatırımcıların bu fiyatların uygun olduğunu söyledi.

ALTIN FİYATLARI TEKRAR YÜKSELECEK Mİ?

İslam Memiş, altın fiyatlarının tekrar yükseleceğini öngörerek şu anki durumun alım fırsatı olduğunu belirtti. Memiş, altın/dolar paritesindeki değişimlerin, altın almak isteyenler için olumlu bir ortam oluşturduğunu ifade etti.