TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapılan bütçe görüşmelerinde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanındaki önemli gelişmeleri paylaştı. İşte detaylar:

Kahramanmaraş'ta kış geldi, tüp fiyatları tırmanışa geçti! Aygaz, İpragaz, Bizimgaz zamlı fiyatı bakın kaç TL oldu? Kahramanmaraş'ta kış geldi, tüp fiyatları tırmanışa geçti! Aygaz, İpragaz, Bizimgaz zamlı fiyatı bakın kaç TL oldu?

SAĞLIK HİZMETLERİNDE GENİŞLEME

Bakan Koca, Hatay-Antakya, Erzin, Altınözü, Payas, Gaziantep-Oğuzeli, Nurdağı, Kahramanmaraş-Merkez, Nurhak, Türkoğlu ve Adıyaman-Çelikhan illerinde toplam 1.588 yatak kapasitesine sahip 10 acil durum hastanesinin Mart 2024 tarihi itibarıyla hizmete gireceğini belirtti.

Bu yeni hastanelerle birlikte, vatandaşlara daha etkili sağlık hizmeti sunmayı amaçladıklarını vurguladı.

ŞEHİR HASTANELERİYLE MODERN SAĞLIK ALTYAPISI

Bakan Koca, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş illerinde şehir hastaneleri inşa etme çalışmalarına da başladıklarını açıkladı.

Bu projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte, bölgedeki sağlık altyapısının modern ve kapsamlı bir şekilde güçlendirileceğini ifade etti.

Yapılacak şehir hastaneleriyle, bölge halkının daha kaliteli ve geniş sağlık hizmetlerine erişim sağlaması hedefleniyor.