Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktör Vekili Şule Kılıç ve beraberindeki ekibi, şehrin gelişim ve inşa çalışmalarını değerlendirmek üzere makamında ağırladı.

Kahramanmaraş'ta magandalar sahnede! Silahlarla ateş açtılar Kahramanmaraş'ta magandalar sahnede! Silahlarla ateş açtılar

Kahramanmaraş, yeni bir vizyonla şehrin imarını ve inşasını başarıyla sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktör Vekili Şule Kılıç ve heyeti, şehre bir dizi temas için geldi ve Başkan Hayrettin Güngör tarafından misafir edildi.

Başkan Hayrettin Güngör, şehirdeki faaliyetler ve projeler hakkında EBRD heyetine bilgi verirken, ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda da görüşmeler yapıldı.

EBRD heyetine teşekkür eden Başkan Güngör, şunları söyledi: "Yeni Kahramanmaraş'ın inşası ve gelişimi için ulusal ve uluslararası kurumlarla iş birliği içindeyiz. Bugün de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye Direktör Vekili Şule Kılıç ve ekibini ağırladık. Şehrimizdeki son durumu değerlendirdik ve ortak projeler üzerine istişarelerde bulunduk. EBRD heyetine nazik ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyoruz."

EBRD İLE YAPILACAK ORTAK PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

Ziyaret sırasında, Kahramanmaraş'ın gelecekteki gelişimine katkı sağlayacak EBRD ile iş birliği yapılacak projeler de ele alındı. Bu projelerin şehrin kalkınmasına büyük bir katkı sağlaması bekleniyor.

Başkan Güngör'ün liderliğindeki Kahramanmaraş, imar ve inşa alanında sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor ve ulusal ve uluslararası kurumlarla iş birliği yaparak şehrin geleceğini şekillendiriyor.