Beşiktaş, 3 Aralık'ta yeni başkanını seçecek. Serdal Adalı ve Hasan Arat, başkan olmak için yarışacak iki isim. Başkan adaylarından Arat, gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, Rıza Çalımbay'ın geleceğine dair de konuştu.

Beşiktaş'ı dizayn edenlerin olduğunu söyleyen Arat, "Sürekli bir taht oyunları oynayarak plazalardan Beşiktaş'ı dizayn eden bir yapı var. 23 seneden beri olan bir yapı. Bu yapının artık Beşiktaş'tan elini çekmesi lazım." ifadelerini kullandı.

İşte Hasan Arat'ın açıklamlarından öne çıkanlar...

Her bir oy çok kıymetli. Buradaki bu düzene son vermemiz lazım. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılara teslim etmek gerekiyor. Bu değişimi yapabilecek sadece Beşiktaşlılardır.

Taht savaşları devam ediyor. Beşiktaş'tan vazgeçsinler. Herkes Beşiktaş'tan aldı ve gitti. Süleyman Seba'dan sonra Beşiktaş'a bir tek tapu kazandıramadılar. Olanları mahvettiler. Beşiktaş'ın artık yakasından düşsünler.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Dursun Özbek'e sert yanıt Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Dursun Özbek'e sert yanıt

İktidardaki kaybetmeye yakın yönetimler, birilerine hep iftira atar. Beşiktaş taraftarını kimse yönlendiremez. Baba Hakkı'nın bir lafı vardır; 'Bu formayı bana taraftar giydirdi, taraftar çıkarır ancak.' der.

Biz hazırlıklarımızı yaptık. Yerli ve yabancı tüm alternatiflerimiz hazır. Seçimi kazanırsak bu alternatiflerimizi devreye sokacağız. İlk önce Rıza hoca ile konuşacağız. O zamana kadar performans ve bu kimya oluşmuşsa neden devam etmeyelim?