Gül, Apple üstyöneticisi Tim Cook'u kabul etti

Gül, Apple üstyöneticisi Tim Cook'u kabul etti

Cumhurbaşkanı Gül, Apple Üst yöneticisi Cook ile güzel bir sohbet yaptıklarını belirterek "Apple'ın Türkiye'nin geleceğine güvenip Ar-Ge başta olmak üzere Türkiye'deki görünürlülüğünü artırmasını istedim" ifadesini kullandı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Apple Üstyöneticisi (CEO) Tim Cook ile bilişim teknolojilerinin geleceğiyle ilgili güzel bir sohbet yaptıklarını belirterek "Apple'ın, Türkiye'nin geleceğine güvenip Ar-Ge başta olmak üzere Türkiye'deki görünürlülüğünü artırmasını istedim" ifadesini kullandı.


Gül, Twitter hesabından, Çankaya Köşkü'ndeki Apple Üstyöneticisi Tim Cook'u kabulüne ilişkin detayları paylaştı.


Geçen yıl Silikon Vadisi'nde Apple'ı ziyaretinde Cook'u Türkiye'ye davet ettiğini belirten Gül, Cook'un bugün kendisini ziyarete geldiğini kaydetti.


Cook ile bilişim teknolojilerinin geleceğiyle ilgili güzel bir sohbet yaptıklarını bildiren Gül, "Apple'ın, Türkiye'nin geleceğine güvenip Ar-Ge başta olmak üzere Türkiye'deki görünürlülüğünü artırmasını istedim. Cook da bana nisanda İstanbul'da açılacak mağazalarına gösterdikleri özenden ve bunun dışarıda da çok ilgi çekeceğinden bahsetti" ifadesine yer verdi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63