Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü İncelemede!

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü İncelemede!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri (CTE) Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adana’da bakanlığa bağlı ceza infaz kurumları ve birimlerde incelemelerde bulunup, personelle sohbet toplantısı yaptı.


CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, ilk olarak Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan’ı makamında ziyaret etti. Adana Adliyesi hakkında bilgi veren Başsavcı Yeldan, Başsavcılığın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da bir sunum yaptı. Daha sonra CTE Genel Müdürü Yıldırım, beraberinde Başsavcı Ali Yeldan, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü, Musa Ünel ve Cezaevi Savcısı Necdet Yalçın Şen ile birlikte, bakanlığa bağlı kurumlarda inceleme yaptı.
Enis Yavuz Yıldırım ve beraberindekiler, ilk olarak Kürkçüler Cezaevi Kampüsü’nde bulunan F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu, ardından da E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti. Burada kurum müdürleri Haydar Çalışkan ve Yavuz Urş’tan bilgi alan heyet, ceza ve infaz kurumu mutfağı, merkez kontrol birimi, kantin ve yemekhanesinde incelemelerde bulundu.
HÜKÜMLÜLERİN FISTIK ÜRETİMİ YAPTIĞI TARLAYI GEZDİLER
Heyet daha sonra, hükümlülerin, tahliyelerinden sonra topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri amacıyla çeşitli iş kollarında istihdam edilmesi, spordan sanata, kültürel etkinliklerden çiftçiliğe kadar birçok alanda eğitim verme çalışmalarıyla adını duyuran Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki çalışmaları yerinde gördü. Hükümlüler tarafından üretilen yer fıstığı tarlasını gezen heyet, yaklaşık 20 gün sonra hasat edilecek yer fıstığının da tadına bakıp yedi.
GENEL MÜDÜR, CEZAEVİ PERSONELİYLE BULUŞTU
CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, ziyaretlerin sonunda ceza ve infaz kurumunda görev yapan müdür, müdür yardımcıları ve infaz koruma memurlarıyla bir araya geldi. Personelle toplantı yapan Enis Yavuz Yıldırım, yaptığı konuşmada, adaletin, sadece hakim ve savcıların kararlarıyla sağlanmadığını, kurumda görev yapan en üst bürokrattan memura kadar herkesin bu göreve katkı sağladığını belirterek, “Adaletin sağlanması için hepimiz fedakarlık göstererek, vicdanımızla hareket ederek çalışacağız” dedi.
Kürkçüler kampüsündeki ziyaretin ardından heyet, tamamlandığından Türkiye’nin üçüncü büyük ve en modern adliyesi olacak olan Adana Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. 16 bloktan oluşacak adliyenin 8 blokunun kaba inşaatının bittiği belirtilirken, inşaatın 2017 şubat ayında tamamlanmasının planlandığı bildirildi. Heyet, ayrıca Güzelyalı Mahallesi’nde işçiliği açık ceza evinde kalan hükümlüler tarafından yapılan yargı mensupları ve ailelerinin kullanımına yönelik yaklaşık 20 bin kişinin faydalanabileceği ’Adliye Eğitim ve Ek Tesisi’nin inşaatını gezdi.
Heyet, daha sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı’dan çalışmaları hakkında bilgi alıp personelle görüş alışverişinde bulunan Enis Yavuz Yıldırım, Denetimli Serbestlik sisteminin çok hızlı yol aldığını, daha da büyüyerek gelişeceğini kaydederek, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün çalışmalarını takdir ettiğini söyledi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63