Ekmeğini Eşek Sütünden Çıkarıyor!

Ekmeğini Eşek Sütünden Çıkarıyor!

Girişimci Kadın Ekmeğini Eşek Sütünden Çıkarıyor.


Adana’da girişimci bir kadın, sevmek için aldığı eşeğin sütünün çok faydalı olduğunu öğrenince eşek sayısını çoğaltıp internet üzerinden sütünü satmaya başladı.


Adana’da evli ve 4 çocuk annesi olan Ayşe Uyanık (42), eşeği çok sevdiği için evine bir eşek aldı. Daha sonra internette eşek sütünün çok faydalı olduğunu ve kilosunun 100 liraya yurt dışında satıldığını öğrendi. Uyanık, Türkiye’de eşek sayısının daha fazla olduğunu ve başıboş olarak sokaklarda gezdiğini düşünerek bu eşekleri toplayıp sütünü satmaya karar verdi. Uyanık hemen harekete geçip kimini parasıyla kimini ise sokaktan bulduğu 50 eşeğe ahır yaparak bunlara bakmaya başladı. Daha sonra da eşekler süt vermeye başlayınca internet üzerinden "Eşek sütü bulunur" ilanı verip telefon numarasını yazdı. Bu ilandan sonra Uyanık’ın telefonu susmadı ve günde en az kilosu 100 liradan 4 kilo süt satmaya başladı. Şimdi Uyanık eşek sütü parasıyla evini geçindirip ailesine bakıyor.


Uyanık, hayvanları çok sevdiğini, bu nedenle bir tane eşek aldığını belirterek, "İnternetten araştırma yaptığımızda bir şahsın 200-300 tane eşeği olduğunu sütünü sattığını öğrendim. Onu görünce bu işi biz de yapalım dedik ve başladık çok memnunuz. Sütü gündelik olarak satıyoruz. Mesela şu an isteyen biri olursa hemen sağıyorum. Bize internetten ulaşıyorlar telefonumuz var oradan sipariş alıyoruz. Termos ile satış yapıyoruz 125 lira, termos olmadan isterlerse 100 lira. Kilosunu 100 liraya veriyoruz. 1 günde 3 ya da 4 kilo satıyoruz. Eşek sütünü insanlara çok faydalı olduğu için satıyoruz. Her hastalığa faydası var. Kanser, bronşit, astım gibi hastalıklara iyi geliyor. Gelen kişiler anne, baba ya da kardeşi için aldıklarını söylüyorlar. Hastalığın ilk başlangıcında eşek sütünün faydası oluyor ama ilerlemiş bir hastalık ise faydası yok. Bizim 50 tane eşeğimiz var. İnternette bu işin yapıldığını görünce biz de insanlara faydalı olsun diye bu işe başladık" dedi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63