İftardan Sonra Kar İle Serinliyorlar

İftardan Sonra Kar İle Serinliyorlar

Adana’da bunaltıcı sıcaklarda oruç tutan vatandaşlar, iftardan sonra kar yiyerek serinliyor.


Giderek etkisini arttıran sıcaklar nedeniyle birçok Adanalı Ramazan ayını yaylada geçirmeyi tercih ediyor. Gidecek yaylası olmayanlar ise tüm günlerini ağaç gölgelerinde geçiriyor. Sıcağa rağmen orucunu tutmayı sürdüren vatandaşlar, iftarından sonra kar yiyerek serinliyor. Kentin çeşitli noktalarında kamyonetlerde satılan kara rağbet oldukça fazla. Kimisi poşet poşet, kimisi kutu kutu kar alıyor.
Kar almak için 35 kilometre yol kat ettiğini belirten Mustafa Eren, “Misis’ten sırf kar almaya geldim. Kar insan sağlığı için çok önemli. Damağımızda eriterek yiyoruz. Herhangi bir şey katmıyoruz. Bazen pekmezle bazen şekerle karsambaç yaparız. Güzel oluyor” dedi.
Kar satıcısı Sadi Özkan ise, karı Ulukışla’nın Darboğaz Kasabası’ndan getirdiğini söyleyerek, “Ramazan'da susayanlara bire bir ilaç oluyor. İftardan önce alıyorlar, iftarlarını karla açıyor serinlemek isteyenler. Kilosu 2 liraya veriyoruz. İki güne bir kamyonet bitiriyoruz. Genelde Mayıs ayından Eylüle kadar satışlarımız var. Sıcak olduğu bütün dönem satış yapıyoruz” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67