Yardım gönüllülerini duygulandıran bağış

Yardım gönüllülerini duygulandıran bağış

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü, Suriyeliler için Yalova'da sürdürdükleri yardım çalışması sırasında yardımda bulunmak isteyen bir öğrencinin ağlayarak üzerindeki montu bağışladığını anlattı.


HATAY (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Suriyeliler için sürdürdüğü yardım çalışmaları sırasında, Yalova'da bir öğrencinin ağlayarak üstündeki montunu bağışlaması yardım gönüllülerini duygulandırdı.


Yalova’daki bazı sivil toplum kuruluşları ile İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan “Suriye için bir çuval un” adlı yardım kampanyasında toplanan 25 ton un, Suriye’ye gönderilmek üzere Hatay’ın Yayladağı ilçesine geldi.


İHH gönüllülerinden Mahir Yazar, kampanya kapsamında 10 gün sürmeden topladıkları 1 tır dolusu unu Suriye’nin Lazkiye kentine göndermek üzere Yayladağı’nda bir depoya indirdiklerini kaydetti. 


Kampanyaya ilginin çok güzel olduğunu kaydeden Yazar, yardım kampanyası sırasında yaşanan ve kendilerini çok etkileyen bir olayı AA muhabirine anlattı.


Suriyelilere yardım konusunda Türk halkının çok duyarlı olduğunu kaydeden belirten Yazar, kampanya sırasında yaşadıkları çok güzel ve anlamlı yardım anılarının kendilerini daha fazla iştahlandırdığını ifade etti.


Maddi durumu iyi olmayan bir vatandaşın unların tıra yüklendiği sırada depoya gelerek para verdiğini aktaran Yazar, o kişinin verdiği parayla kurbanlık kesilerek etlerinin Suriyelilere dağıtılmasını istediğini söyledi.


Bu bağışın kendilerini duygulandırdığını dile getiren Yazar, şöyle konuştu:


"Yine soğuk bir akşamda derneğe bir üniversite öğrencisi ağlayarak geldi. Hiçbir şey konuşmadan, üzerindeki montu çıkarıp bize verdi ve 'yapacağım hiçbir şey yok. Tek varlığım bu montum ve montumu Suriyeli bir ihtiyaç sahibine ulaştırmanızı rica ediyorum' diyerek arkasına bakmadan gitti. Bu anlamlı bağış karşısında duygularımız daha da katlandı.


Bağışçılardan aldıkları bu emanetlere gözleri gibi bakarak gerçek sahiplerine vereceklerini belirten Yazar,  "Bizler böyle bir savaşta Suriyeli kardeşlerimizi yalnız bırakamazdık. Elden geldiği kadar yardım yapmaya gayret ediyoruz. Yalnız Yalova’da değil Türkiye’nin dört bir yanında bu kampanyamız sürüyor. Türk halkının yardımseverliği, bizleri hem duygulandırıyor ve daha çok çalışmaya sevk ediyor" dedi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63