Zeugma’ya Yerli Turist Akını

Zeugma’ya Yerli Turist Akını

Baharın gelişini fırsat bilen yerli turistler Gaziantep’te bulunan dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne akın etti.


Trabzon, Giresun, Bursa, Mersin, Adana gibi yurdun değişik illerinden kafilerler halinde Gaziantep’e gelen yerli turistler Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezerek bol bol fotoğraf çektirdi. Müzeye ve mozaiklere hayran kaldığını belirten yerli turistler, daha sonra Gaziantep’in değişik kültürel ve tarihi yerlerini de ziyaret edip, Gaziantep Mutfağı’nın da tadına bakacaklarını belirtti. Bursa’dan Gaziantep’e ilk defa geldiğini belirten yerli bir turist ise dünyaca ünlü Çingene Kızı Mozaiği’nin beklediği kadar büyük olmadığını söyledi.


Mersin’den öğrencilerini tarihi yerleri görmesi için Gaziantep’e getirdiğini aktaran Sosyal Bilgiler öğretmeni Hüseyin Kara, “Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. Kendi öğrencilerimizi buraya getirdik. Ülkemizin çok önemli merkezlerinden birisi olan Zeugma Müzesi’ni öğrencilerimize bir kere daha anlatıyoruz. Ama gelip yerinde görmek; öğrencilerimizin burayı gördüklerinde yaşadıkları ve gördükleri şeylerin daha kalıcı olacağını bildiğimiz için bunu da önemsediğimiz için öğrencilerimizi ülkemizin güzide kentlerinden birisi olan Gaziantep’e getirdik” dedi


Kara, ülkemizin tarihi güzellikler açısından çok zengin olduğunu ifade ederek, “Müzeler ve tarihi doku bağlamında ülkemiz ve kentimiz gerçekten çok güzel. Birçok tarihe beşiklik etmiş bir coğrafyada yaşıyoruz. Gaziantep kenti de bu güzellikleri bu tür müzeler ile sunuyor. Bu müzenin yapımında bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73