Kahramanmaraş’ın gelişimi ve sanayi şehri olmasında büyük emekleri olan KMTSO’nun onursal başkanı Mehmet Balduk 17 Temmuz 2022 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmişti.

Hayatının her alanında eğitime verdiği destekle bilinen Merhum Balduk, eğitim alanında gelen hiçbir projeyi geri çevirmedi.

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 yaralı

Vefatından kısa bir süre önce Kahramanmaraş’taki özel öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfın donatılması için gelen teklifi hemen kabul eden Balduk’un bu isteği vefatının ardından Kızı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ve oğlu Emre Balduk tarafından hayata geçirilmişti.

mehmet-balduk-fen-lisesi-imzasi.fw

Babalarının izinden giden evlatları şimdi de Babaları Mehmet Balduk adına ve onun ismine yakışır 24 derslikli Fen Lisesinin protokolünü imzaladı.

Eğitime yüzde yüz destek kampanyası çerçevesinde Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ile Merhum Balduk’un çocukları Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ve Emre Balduk arasında imzalanan protokol gereği 24 derslikli fen lisesi Dulkadiroğlu’na yapılacak.

Başarılı bir ismin adını taşıyacak ve başarılı çocukların yetişeceği Fen Lisesinin yapımı nedeniyle Nazar Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yetkilileri Balduk kardeşlere teşekkür eden Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, hayırseverlere destekleriyle yapılacak okulun şehre ve öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Balduk Kardeşler ise babaları Mehmet Balduk adına okul yapımı için onay veren Vali Ünlüer’e teşekkür ederek, başarılı öğrencilerin yetiştirilmesi dileğinde bulundu.

cocuklari-da-babasinin-izinden-gidiyor