Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatili sonrası temmuz ayında önemli diplomatik temaslarda bulunacak. Erdoğan'ın programında, çeşitli uluslararası zirvelere katılım ve liderlerle kritik görüşmeler yer alıyor.

ŞANGAY İŞ BİRLİĞİ ÖRGÜTÜ ZİRVESİ İÇİN KAZAKİSTAN'A ZİYARET

Erdoğan, 3-4 Temmuz tarihlerinde Şangay İş Birliği Örgütü toplantısına katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'da olacak. Zirve kapsamında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de bir araya gelecek olan Erdoğan, ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele alacak.

ŞUŞA'DA ALİYEV İLE BULUŞMA

Putin ile görüşmelerini tamamladıktan sonra Azerbaycan'a geçecek olan Erdoğan, Şuşa kentini ziyaret edecek. Burada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya gelerek, iki ülke arasındaki iş birliği ve bölgesel meseleleri değerlendirecekler.

NATO LİDERLER ZİRVESİ İÇİN ABD'YE GİDİYOR

AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı! AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9-11 Temmuz tarihlerinde ise NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gidecek. Bu önemli zirvede, ABD Başkanı Joe Biden başta olmak üzere birçok ittifak ülkesi lideriyle görüşmeler gerçekleştirecek. Zirve kapsamında, uluslararası güvenlik konuları ve ittifakın geleceği üzerine kritik değerlendirmelerde bulunulacak.

Editör: İsa Aslantaş