Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TRK" ile saat 09.30'da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a hareket etti.

21-wpi7

Erdoğan'ı uğurlamak için Esenboğa Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Ankara Valisi Vasip Şahin hazır bulundu.

20-7hrw

İş Dünyası: Moody's'in Kararı Yatırımcı Güvenini Pekiştirdi İş Dünyası: Moody's'in Kararı Yatırımcı Güvenini Pekiştirdi

ERDOĞAN, İSRAİL'İN SALDIRILARINA KARŞI 8. OLAĞANÜSTÜ İSLAM ZİRVESİ'NDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarına yönelik saldırılarını ele almak üzere düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılacak.

Zirvede, İslam dünyasının temsilcileri, bölgesel gelişmelere karşı somut adımlar hakkında fikir alışverişinde bulunacak. Erdoğan'ın, zirve oturumunda yapacağı konuşmanın yanı sıra, katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de bekleniyor.

22-zfoa

ESAD DA ZİRVEYE KATILACAK

Suriye'nin devlet haber ajansı SANA, "Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın acil Arap Zirvesi'ne katılmak üzere bugün Suudi Arabistan Krallığı'na gidiyor" şeklinde bir duyuru yaparak, Esad'ın sürpriz bir şekilde zirveye katılacağını duyurdu.

Bu gelişme, bölgedeki önemli liderlerin bir araya gelerek bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunacakları zirvenin daha da çeşitleneceğini gösteriyor.

24-riii

Editör: İsa Aslantaş